ENTRY LISTS, ASA NIGHT SERIES RELAYS

 
Updated: May 23, 2016

Entries for the ASA Night Series relay meeting in Polokwane on Tuesday (24 May 2016):

4x100m

Senior men
Swaziland (Sibusiso Matsenjwa, Mlandvo Shongwe, Mzamo Mngomezulu, Mcebo Dludlu)
SA Senior A Team (Lebokeng Sesele, Emile Erasmus, Chederick van Wyk, Koketso Mogapi)
SA Senior B Team
Limpopo Athletics
Madibaz (Sergio Mullins, Luxolo Adams, Thando Loliwe, Nico Bakkes)

Senior women
SA Senior Team (Melissa Swanepoel, Maryke Brits, Cherise Jones, Robyn Haupt)

Junior men
Limpopo Athletics
SA Youth Team (Retsiditwe Mhlenga, Thembo Moraneng, Giano Peddy, Thando Dlodlo, Lehlohonolo Maseko)
SA Junior Team (Thabo Maganyele, Kyle Appel, Kristiaan de Wet, Amaan Africa)
Falcons Athletics Academy (Ukona Khuzwayo, Thabelo Maiwashe, Lesley Rabulanyana, Phathutshedzo Munyai)

Junior women
Limpopo Athletics
SA Youth Team (Joviale Mbisha, Elsabe du Plessis, Taylor Underhay, Inge van der Merwe, Simone Kellerman)
SA Junior Team (Jean Marie Vermeulen, Cassidy Williamson, Taylon Bieldt, Simone van der Nest)
Boland Athletics

4x400m

Senior men
Swaziland (Louis Mashaba, Manqoba Nyoni, Andile Lusenga, Mcebo Mkhaliphi)
Limpopo Athletics
SA Senior A Team (Jon Seeliger, Ranti Dikgale, Ofentse Mogawane, Ashley Hlungwani)
Botswana (Baboloki Thebe, Leaname Maotoanong, Sakarea Kamberuka, Karabo Sibanda, Boitumelo Masilo)
SA Senior B Team (Lesedi Mokgobinyana, Nkululeko Ngubeni, Willem de Beer, Lindsay Hanekom)

Senior women
SA Senior Team (Tsholofelo Thipe, Zoe Engler, Rorisang Ramonnye, Soandri Meyer)
Botswana (Christine Botlogetswe, Loungo Matlhaku, Goitseone Seleka, Galefela Moroko, Kgalalelo Gaboitsewe)

Junior men
Mpumalanga Athletics (Siyabonga Tshabalala, Leon Pienaar, Themba Zulu, Hendrik Susan)
Tuks High School (Vuni Madonsela, Lexton Swigelaar, Sthembiso Mtambo, Itumeleng Kgagara)
SA Junior Team (Niki Marich, Abongile Nkunkumana, Gardeo Isaacs, Derrick Mokaleng)
SA Youth Team (Sokwakhana Zazani, Ashraf Petersen, Frans Matlala, Herman Kritzinger)

Junior women
Tuks High School (Thulisile Amon, Malethabo Seema, Lethabo Seema, Keletso Senosi)
SA Junior Team (Jeanelle Griesel, Armoure le Roux, Cindy von Ahlefeldt, Belindie van der Merwe)
SA Youth Team (Rogail Joseph, Zeney van der Walt, Marlie Viljoen, Liza Kellerman)

4x800m

Women
Central Gauteng Athletics (Lebogang Phalula, Thandi Sehohle, Thato Makhafola, Carina Viljoen)
Tuks High School
SA Junior Team (Celia Stamrood, Cindy von Ahlefeldt, Danel du Plessis, Malethabo Seema)
SA Youth Team (Fina Dube, Beetrice Themane, Lee-Ann Blake, Kyla Meyer)
SA Senior Team (Gena Lofstrand, Anuscha Nice, Liza Kellerman, Simonay Weitsz)

Mixed

Juniors
Tuks High School (Keletso Senosi,
Lexton Swigelaar, Lehlogonolo More, Prudence Sekgodiso)
SA Junior Team (George Kusche, Theuns Ehlers, Heinrich Herbst, Vuni Madonsela)
SA Youth Team (Phelani Maduwa, Tyler Warries, Amos Khoza, JP van der Merwe)
Falcon Athletics Academy (Desmond Mukwevho, Mpho Ramano, Rolivhuwa Hobyane, Naum Bopape)

4×1 500m

Men
SA Senior Team

* According to the organisers, some age group races could be combined with senior events in order to ensure full line-ups. The men’s 4×1 500m and mixed junior 4x800m events could be cancelled due to a shortage of entries